Maçka parkı

Maçka parkı

Maçka parkı İstanbul’da bulunan pek çok ağaç türünün bulunduğu parklardan bir tanesidir. Dolmabahçe, Maçka ve Nişantaşı’nın arasında yer alan Maçka Parkı’nda birbirinden farklı bitki çeşitleri bulunuyor.

Maçka Parkı İstanbul’un en bilinen parklarından bir tanesidir. İstanbul’da Kadırgalar Vadisi üzerine kurulu olan Maçka Demokrasi Parkı Dolmabahçe, Maçka, Harbiye ve Nişantaşı’na kadar uzanmaktadır. Bu geniş alanı kaplayan Maçka Parkı içerisinde çocuk oyun alanları, kahvehane, lokanta ve dokuz adet yapay havuz bulunmaktadır. Bitki örtüsü bakımından oldukça zengin olan Maçka parkında ıhlamur, kavak, gürgen, kestane ve ceviz gibi pek çok ağaç bulunmaktadır. Fotoğrafçılar birbirinden güzel anları yakalamak için Maçka parkına gelerek fotoğraf çekerler. Özellikle ilkbahar ve kış aylarında fotoğraf çekilir.

Maçka Parkı İstanbul’un Kadırgalar Vadisi’nde yer almaktadır. Harbiye Kongre Vadisi üzerinde yer alan Maçka Parkı geniş bir alanı kapsar. Bu park Dolmabahçe, Maçka, Harbiye ve Nişantaşı arasında geniş bir alana yayılmaktadır. Maçka Demokrasi Parkı’nda spor aletleri parkı, çocuk oyun alanları, kahvehane ve lokantalar bulunuyor. Bu bölümlerde dokuz adet de yapay havuz yer alıyor. Özellikle gün doğumu ve gün batımlarında fotoğrafçılar fotoğraf çekmek için Maçka parkını tercih ederler. Maçka Demokrasi Parkı İstanbul’un en bilinen parkları arasında da yer almaktadır.

Gezi Rehberi

Sohbete Başla
Merhaba 👋 , Nasıl Yardımcı Olabilirim?